dr Aleksandra Sominka

specjalista biologii molekularnej i biotechnologii

specjalista marketingu kosmetycznego

Obroniła rozprawę doktorską na Uniwersytecie w Poczdamie, Niemcy – Departament Biochemii i Biologii, Katedra Biologii Molekularnej przedstawiając tezę pt. „Identyfikacja i inżynieria produkcja termostabilnych ksylanaznów grzybowych przez ukierunkowaną mutagenezę w analizie sekwencyjnej i strukturalnej”.

Wyniki badań dysertacji doktorskiej zaprezentowała na „13th European Workshop on Lignocellulosics and Pulp – EWLP 2014) in Seville, Spain”. 

W ramach studiów doktoranckich odbyła także staż naukowy w Instytucie Maxa Plancka w Poczdamie, Niemcy w sekcji biologii molekularnej roślinnej.

Obroniła tytuł magistra biotechnologii na Uniwersytecie Szczecina, Katedra Biotechnologii na Wydziale Nauk Przyrodniczych.

Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu z tytułem pracy „Kosmetyka z marketingiem produktu kosmetycznego”.

Uzyskała certyfikat Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000: 2005 i HACCP zgodnie z Codex Alimentarius spółek INCERT and Germanischer Lloyd Industrial Services Poland Sp. o.o.

 

Dr. Aleksandra Sominka jest właścicielem gabinetu medycyny estetycznej i kosmetologii Genobeauty w Koszalinie.

Fundacja Św. Łazarza

Fundacja Św. Łazarza, polska fundacja bio-tech, utworzona w 2015 roku przez fundatora Wojciecha Karwowskiego oraz grupę naukowców, jako startup w celu realizacji projektów naukowo badawczych na rynku life-science.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2022 Fundacja Świętego Łazarza | Polityka Prywatności