dr n. med. Rafał Brzeziński

specjalista otorynolaryngolog, chirurg szyi i głowy

specjalista medycyny estetycznej


Szkolenie specjalizacyjne oraz prace doktorska odbywał w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie ul. Banacha 1a, na oddziale otolaryngologicznym, pod opieką prof. Kazimierza Niemczyka, biorąc udział w najbardziej zaawansowanych zabiegach z dziedziny otorynolaryngologii w Polsce. 

Przewód oraz obrona pracy doktorskiej z zakresu otorynolaryngologii na I Wydziale Lekarskim WUM. 

Doświadczenie dydaktyczne zdobywał wykładając anatomie prawidłową człowieka, oraz otorynolaryngologię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 

Doświadczenie lekarskie zdobywał w takich instytucjach jak Wojskowy Instytut Medyczny. 

Wieloletni członek Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz Rady I Wydziału Lekarskiego WUM, jak także Przewodniczący Samorządu Doktoranckiego wielu kadencji. 

Uczestnik licznych zjazdów naukowych i szkoleń medycznych. Autor wielu doniesień kongresowych oraz publikacji naukowych.

Jego szczególne zainteresowania zawodowe, to chirurgia głowy, szyi i twarzy oraz onkologia głowy i szyi. 

Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń słuchu, szumów usznych, zawrotów głowy, chorób nosa i zatok przynosowych, gardła, krtani, zaburzeń głosu, mowy, chrypki, leczeniu guzów i nowotworów gardła, szyi, jamy ustnej, zaburzeń połykania, zaburzeń w obrębie powiek i skóry twarzy, zabiegach estetycznych w obrębie głowy i szyi, zaburzeń związanych z efektami starzenia się, wiotkości skóry. Zaburzeń oddychania podczas snu i chrapania.

Do wykonywanych przez Dr Rafała Brzezińskiego zabiegów należą: usuwanie ciał obcych w obrębie uszu nosa i gardła, operacje małżowin usznych, przewodu słuchowego zewnętrznego, usuwanie znamion, leczenie zmarszczek, wiotkości skóry, chorób w obrębie powiek, wiotkości powiek, i skóry twarzy, mezoterapia igłowa twarzy i szyi, wolumetria i modelowanie twarzy i szyi, botox, chirurgiczne leczenie nowotworów głowy i szyi, skóry twarzy, nosa, gardła. operacje nosa i zatok przynosowych, przywracanie drożności nosa i prawidłowego toru oddychania górnych dróg oddechowych. Septoplastyka i korekty przegrody nosa, operacje plastyczne nosa zewnętrznego, słupka nosa, koniuszka nosa, małżowin nosowych. Operacje w obrębie jamy ustnej i gardła, tonsilectomie i adenotomię czyli usuwanie migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego, nowotworów tej okolicy. Operacje krtani i fałdów głosowych, leczenie chrypki, obrzęków Reinkego, polipów krtani i gardła dolnego. Operacje podniebienia miękkiego w leczeniu chrapania i zaburzeń snu.

W 2002 otrzymał Nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie za prace naukową pt. „Czas do rozpoznania w nowotworach krwi – wskaźnik sprawności systemu służby zdrowia?”

Dorobek zawodowy:

  • Członek Komisji Rewizyjnej Krajowej Rady Doktorantów.

  • Członek Senatu Akademii Medycznej w Warszawie.

  • Członek Rady I Wydziału Lekarskiego w Akademii Medycznej w Warszawie.

  • Członek Senackiej Komisji ds. Wydawnictw i Informacji Medycznej.

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Samorządu Studentów Akademii Medycznej w Warszawie.

  • Inicjator i główny koordynator Porozumienia Uczelni Warszawskich PUW

  • Członek Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

  • Współpracujący z czasopismem Medycyna, Dydaktyka, Wychowanie wydawanego przez AM w Warszawie .

  • Główny współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny studenckiego kwartalnika Wziernik o nakładzie 1500 egz.

Jest także członkiem Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

Prywatnie humanista, autor wielu dzieł literackich i muzycznych. Zaangażowany w pracę społeczno-patriotyczną.


Fundacja Św. Łazarza

Fundacja Św. Łazarza, polska fundacja bio-tech, utworzona w 2015 roku przez fundatora Wojciecha Karwowskiego oraz grupę naukowców, jako startup w celu realizacji projektów naukowo badawczych na rynku life-science.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2022 Fundacja Świętego Łazarza | Polityka Prywatności